Боки 13, со отежнато одење, влезе во судница

by fokus 10:59
10:59

Со придружба на затворската полиција, и задоцнување од 40-на минути, Бојан Јовановски беше внесен во Кривичниот суд, каде што треба да стартува судењето за случајот „Рекет“.

Јовановски, едвај одржувајќи рамнотежа, занесувајќи се, влезе во судницата, каде што веќе седеа обвинетите Катица Јанева и Зоран Милевски Кичеец.

Судењето е во тек.

- Advertising -

В.В.

 

Поврзани новости