Навивач во Турција влезе на теренот и нокаутираше играч на Фиорентина

by Fokus

Фудбалерот на Фиорентина, Алесандро Бјанко доби силен удар во главата откако навивач на Сиваспор втрча на теренот и неочекувано го нокаутираше и му нанесе сериозни повреди.

До инцидентот дојде кога Фиорентина го постигнала четвртиот гол, а потоа на теренот истрчаа неколку локални навивачи и оние кои останаа „до крај“ ја искористија можноста да го истурат бесот на гостинските фудбалери.

Носот му беше скршен. Се изгледаше така забавно, стадионот беше полн, а потоа овој детаљ уништи се“, изјави тренерот на Фиорентина, Винченцо Виола.

-Жал ми е за инцидентот на крајот од натпреварот, такво нешто никогаш не се случило овде“, изјави тренерот на Сиваспор, Риза Калимбај.

 

 

Поврзани новости