Наутро дожд, попладне сонце

by Фокус

Времето денеска во утринските часови ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 24 степени.

Локални врнежи од дожд ќе има утре, а потоа следува период на стабилно време.

Поврзани новости