Наташа Петровска од СДСМ во Битола води со 2:1

by Fokus 21:09
21:09

Наташа Петрова, кандидатот за градоначалник на СДСМ од Битола води со 2:1 наспроти нејзиниот противкандидат Зоран Илиоски, информираа на вечерашната прес-конференција. Тие очекуваат победа во првиот круг.

Како што објавуваат битолските портали, од 38 обработени места бројот на освоени гласови за градоначалник се 3042 за СДСМ и 2860 за ВМРО ДПМНЕ. За советниците пак гласовите се 3980 за СДСМ и 2860 за ВМРО ДПМНЕ.

- Advertisements -

Поврзани новости