Наташа Петровска најверојатно ќе биде кандидат за градоначалник на Битола

by Fokus 16:01
16:01

Професорката Наташа Петровска од редовите на СДСМ најверојатно ќе биде кандидат за градоначалник на Битола, дознава „Фокус“.

Петровска во моментот е координатор на советничката група на СДСМ, а тоа го потврдуваат направените анкети, на кои професорката најдобро котира.

Инаку, во трката за градоначалничката функција на Битола од редовите на СДСМ досега поднесоа најмногу кандидатури, дури 12, колку што се имаа пријавено на интерниот партиски конкурс. Еден од можните кандидати беше и лидерот на ЛДП, Горан Милевски. 

- Advertising -

Поврзани новости