Наскоро ќе има предлог за амбасадор на Македонија во Бугарија

by Fokus 22:36
22:36

За неколку дена ќе има предлог за амбасадор на Северна Македонија во соседна Бугарија. Ова го истакна министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи.

Тој рече дека се уште нема дефинитивно име за таа позиција, но наскоро ќе се даде предлогот за амбасадор во нашиот источен сосед.

Поврзани новости