Напладне прес-конференција на Пендаровски

by Fokus 10:22
10:22

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, закажа прес-конференција во 12. часот.

Од неговиот кабинет ја најавија прес-конференцијата која ќе се одржи во Вила Водно уште во текот на вчерашниот ден.

- Advertisements -

Непознато е што ќе биде темата и дали тоа е поврзано со последните случувања за случајот „Рекет“ кои ја тресат македонската политичка сцена.

Поврзани новости