Напладне конгрес на СДСМ, Заев единствен кандидат за претседател

by fokus 10:13
10:13

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи редовен конгрес, 22 по ред.

На Конгресот ќе се обрати Зоран Заев кој е единствен кандидат за претседател на партијата.

- Advertisements -

Почетокот на Конгресот е напладне во хотелот „Александар палас“ во Скопје.

Поврзани новости