Написи со навредлива содржина осамнаа на охридското седиште на СДСМ

by Фокус 13:53
13:53

Седиштето на СДСМ во Охрид вчера беше цел на вандалски чин којшто ја потврдува нервозата на криминалните структури во земјава од враќањето на правдата, слободата и демократијата, соопшти СДСМ Охрид.

На влезот од седиштетото е напишано „Доста фарбате“, „Соросоиди гнаси, оставете ја Македонија на мира“.

Партијата ги повикува институциите професионално и ефикасно да спроведат истрага и да ги откријат сторителите.

Поврзани новости