Нападнати контролори на ЈСП

by fokus 21:20
21:20

Двајца контролори на ЈСП – Ф.Б.(37) Х.М.(35), додека вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати од три лица, при што бил употребен и тврд предмет.

Од МВР соопштија дека настанот со случил на подрајчето на Бит Пазар.

- Advertisements -

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости