Нападната медицинска сестра во поликлиника Драчево

by Fokus 17:13
17:13

Вчера околу 21 часот била нападната медицинска сестра во поликлиника Драчево, информира МВР.

„На 06.09.2019 околу 20,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Драчево Ј.Г.(41) физички ја нападнал М.Л.(60), медицинска сестра. Против Ј.Г по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости