Нападнал градежни работници бидејќи не можел да чека да се ослободи патот кај што работеле

by Fokus 15:00
15:00

Двајца градежни работници биле физички нападнати додека работеле, информираат од МВР.

Според полицијата, вчера во 11,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје А.П.(61) и Ќ.С.(29) пријавиле дека биле физички нападнати од страна на М.Х.(61) од Скопје. Физичкиот напад бил извршен додека двајцата пријавители извршувале градежни работи на булевар “Крсте Мисирков“каде дошол М.Х. и со возило сакал да помине на местото каде што се извршувале работите и бидејќи не сакал да чека да се ослободи патот, физички ги нападнал.

- Advertisements -

Извршен бил разговор со пријавениот и бил земен записник по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Поврзани новости