Напад со камион во Ерусалим, четворица загинати

by fokus

Најмалку четири лица загинаа, а петнаесетина се повредени, откако запален камион влета во толпа во источниот дел на Ерусалим. Жртви на нападот се израелски војници, а возачот на камионот бил застрелан на лице место.

„Се работи за терористички напад“, изјави портпаролот на полицијата .Нападот се случува неколку недели откако 12 лица загинаа во напад со камион во Берлин.

Поврзани новости