Наместо да оди на одмор, ЛГБТ активистот Асани парите ги подари на студент

by fokus 13:17
13:17

Наместо да оди на одмор, активистот за правата на ЛГБТ заедницата, Беким Асани парите за планираниот одмор ги даде на студент да запише семестар на факултет и да заврши други обврски.

Друштво…поради ненадејната смрт на Татко ми пред 10 дена …годинава нема да одам на одмор…ако познавате некој што…

Publiée par Беким Асани sur Dimanche 18 août 2019

Асани информираше дека пред десетина дена починал неговиот татко, а ваквиот несекојдневен потег наиде на многу позитивни реакции на социјалните мрежи.

- Advertisements -

 

Поврзани новости