Намалена видливост поради магла на Попова Шапка

by Fokus

Намалена видливост поради магла попладнево има на Попова Шапка. Видливоста е намалена од 50 до 60 метри, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поврзани новости