Најстариот син на Леброн Џејмс е во стабилна состојба по срцевиот удар

by Fokus

Брони Џејмс, најстариот син на кошаркарскиот великан Леброн Џејмс, е во стабилна состојба откако доживеа срцев удар, изјави портпаролот на семејството.

Во соопштението за ESPN се вели дека 18-годишното момче тренирало со кошаркарскиот тим на Универзитетот во Јужна Калифорнија (USC) кога се случил инцидентот, објави Би-Би-Си.

„Медицинскиот персонал беше во можност да го лекува Брони и да го однесе во болница“, пишува во соопштението.

„Тој сега е во стабилна состојба и повеќе не е на Одделот за интензивна нега.

Се додава: „Бараме почит и приватност за семејството Џејмс и ќе ги известиме медиумите кога ќе има повеќе информации“.

„Леброн и неговата сопруга Савана сакаат јавно да ја испратат својата најдлабока благодарност и благодарност до медицинскиот и атлетскиот персонал на УСЦ за нивната неверојатна работа и посветеност на безбедноста на нивните спортисти“, пишува во соопштението.

Легендата на НБА, Меџик Џонсон, рече: „Се молиме и се надеваме дека ќе закрепне целосно и брзо“.

Поврзани новости