Најмладите со порака до МОН: Книга во рака да учиме без мака

by fokus 12:13
12:13

Родители, професори и ученици попладнево се собраа на протест пред Министерството за образование и наука во Скопје.

Тие се против најавеното дигитализирање на учебниците за ученици од четврто одделение.

- Advertisements -

“Законот не е во интерес на иднината на нашите деца и нашата држава”, ,,Книга во рака, да учиме без мака”, се само дел од пораките кои тие ги упатија пред главната образовна институција.

Текст и фото: Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости