Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

by fokus 14:37
14:37

Најмалку четири луѓе загинаа во пукотница во Фредериктон, во канадската провинција Њу Брунсвик, соопшти полицијата.

Како што јави германската новинска агенција ДПА, граѓаните се предупредени да не ги напуштаат своите домови.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Во реонот каде се случи инцидентот покрај приватни домови има и неколку деловни објекти

Поврзани новости