Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

by fokus

Најмалку четири луѓе загинаа во пукотница во Фредериктон, во канадската провинција Њу Брунсвик, соопшти полицијата.

Како што јави германската новинска агенција ДПА, граѓаните се предупредени да не ги напуштаат своите домови.

Во реонот каде се случи инцидентот покрај приватни домови има и неколку деловни објекти

Поврзани новости