Најмалку 18 луѓе убиени во пукање пред ресторан во Париз

by Фокус 22:52
22:52

Најмалку 18 луѓе луѓе загинаа, а седум се повредени при пукање пред ресторан во центарот на Париз објави Си-Ен-Ен.

Според BFMTV, еден сведок изјавил дека пожарникарите биле на местото на настанот, за третман на повредените.

- Advertisements -

Истовремено три експлозии се случиле во близина на парискиот стадион каде што се одвивал пријателска фудбалски натпревар помеѓу Франција и Германија. Гледач на натпреварот бил и францускиот претседател Франсоа Оланд, кој веднаш бил евакуиран од безбедносните служби.

Поврзани новости