Најголемиот дел од заразените се од Скопје и од Штип

by fokus 13:36
13:36

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот, а биле направени 727 тестирања. Најголемиот дел се од од главниот град.

Поточно, 35 се од Скопје, 27 од Штип, 12 од Куманово, 7 во Тетово и 4-ца во Кочани. По еден заразен има во Прилеп, Гостивар, Гевгелија, Струмица и Свети Николе.

- Advertising -
 

Во изминатите денови се регистрирани и седум починати како последица на Ковид-19.

Поврзани новости