Најдено починато лице во објектот на Турски театар

by fokus

Во објектот на Турски театар во Скопје вчера било пронајдено починато лице.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера околу 18.00 часот во СВР Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Поврзани новости