Надзорник од Идризово ги снабдувал затворениците со хероин

by fokus 20:42
20:42

Надзорник облечен во униформа во затворот во Идризово се обидел да внесе пакетче со хероин.

Во моментот кога му бил направен претрес, надзорникот се обидел да бега и пекетчето со дрога го фрлил.

Тој денеска е во полициска станица, а по барање на обвинител од судот се издадени наредби за претреси во неговиот дом и други локации и истовремено се врши вештачење на дрогата.

Ова е трет случај годинава еден е решен со пресуда а за уште двајца постапката со месеци е заглавена во МВР.

Поврзани новости