Над 400 лица казнети откако биле фатени како не носат маска

by Fokus 10:44
10:44

Изминатото деноноќие на територија на цела држава евидентирани се 434 прекршоци за неносење заштитна маска.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за да се спречи ширењето на Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости