Над 400 казни поради неносење на заштитна маска

by Fokus 10:59
10:59

Регистрирани се 408 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

- Advertising -

Поврзани новости