Над 200 сообраќајни прекршоци во Скопје, 110 за брзо возење

by Fokus 10:48
10:48

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изрече вкупно 253 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 110 санкции, 16 за возење без возачка дозвола, три за минување на затворен сигнал (црвено светло).

– Изречени се девет санкции за нерегистрирани возила, четири за некористење сигурносен појас, 20 санкции за непрописно паркирање, се вели во соопштението од МВР.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Од МВР информираат дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел поголема безбедноста во сообраќајот и посигурни патишта.

Поврзани новости