Над 20 илјади граѓани се пријавиле за вакцинирање против ковид-19

by Fokus 11:11
11:11

Вчера официјално беше пуштен во употреба сајтот vakcinacija.mk, преку кој граѓаните од Македонија можат да се пријават за вакцинирање против ковид-19.

Според информациите, досега над 20 илјади граѓани изразиле желба да се вакцинираат и преку системот „Мој термин“ ќе бидат распоредени за времето и местото каде ќе бидат вакцинирани.

- Advertisements -

Поврзани новости