Над 100 возачи казнети во Скопје

by Fokus 10:40
10:40

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 136 сообраќајни мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46, шест за возење без возачка дозвола и три за нерегистрирани возила.

Од МВР денеска информираа дека се изречени 10 санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), три за некористење сигурносен појас и 41 санкција за непрописно паркирани возила.

- Advertisements -

Најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Поврзани новости