На жител од Кривогаштани му украле 20.000 евра од домот

by fokus 13:59
13:59

Непознати сторители насилно влегле во куќа на жител на Кривогаштани и му одзеле 20.000 евра, пренесе МВР.

„На 16.08.2018 година во периодот од 03.00 до 08.00 часот во куќа сопственост на М.Ш.(60), во с.Кривогаштани, прилепско, непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот со употреба на сила влегол во куќата и одзел околу 20.000 евра. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости