Пред вчерашната крвава престрелка биле запалени возила во Батинци на еден од учесниците

by Фокус 21:31
21:31

На крвавиот инцидент во Љубош кој резултираше со крвава пресметка во центарот на Скопје му претходела вербална расправија, но и долгогодишно несогласување помеѓу две семејства.

Како што објави ТВ 24, Сепак, пред 4 дена биле опожарени автомобили во селото Батинци на еден од учесниците во престрелката.

- Advertisements -

Инаку, две лица завршија во болница, при што 30-годишен маж со прострелна рана во стомакот е во критична состојба, а другиот е на скопските клиники вон животна опасност.

Поврзани новости