На Ургентен синоќа примени 28 повредени во Собранието, Шеќеринска со повреда на главата

by Fokus 11:13
11:13

Во скопскиот Ургентен центар во моментот се примени 28 пациенти, од кои пет се задржани на клиниката, а другите се пуштени на домашно лекување, потврди во изјава за „Фокус“, директорот Реџеп Селмани. На клиниката синоќа била примена и пратеничката од СДСМ, Радмила Шеќеринска, која имала контузна рана на главата.

– Кај нас досега беа донесени 28 повредени, а синоќа меѓу нив беше и пратеничката Шеќеринска. Таа има контузна рана, односно повреда на главата, зашиена е и пуштена на домашно лекување. На КАРИЛ примен и задржан е еден од повредените пратеници – истакна Реџепи.

- Advertisements -

И.М.

 

 

 

 

Поврзани новости