На улица во Буча пронајдени најмалку 20 безживотни тела

by Fokus

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледаат безживотни тела на улиците на градот Буча, што се наоѓа во близина на Киев.

Градот беше ослободен од украинските сили по тешки борби.

Според дел од западните медиуми, најмалку 20 мртви мажи во цивилна облека биле пронајдени на една улица откако украинските сили ја презедоа контролата врз Буча.

Се уште не се познати причините за смртта, иако најмалку едно лице има голема рана на главата.

Поврзани новости