На седумгодишната Ивана и требаат уште 500 евра за терапија во Белград

by fokus 10:17
10:17

Седумгодишната Ивана Алексова, боледува од церебрална парализа. Таа, на 19 септември таа треба да замине за Белград.

Таму Ивана треба да прими терапија која значително ќе ја подобри нејзината здравствена состојба. На Ивана и недостасуваат уште 500 евра и секоја помош е добредојдена.

- Advertisements -

Поврзани новости