На прилепчанец му се слошило, паднал во Охридско езеро и починал

by fokus 10:25
10:25

78-годишен прилепчанец со иницијали M.M. починал вчера во Охрид кога околу 10.30 часот му се слошило на брегот и паднал во езерото.

„Од присутните граѓани бил изваден од водата и му била укажана помош, по што пристигнала екипа од Итна медицинска помош и бил пренесен во Општа болница Охрид, каде била констатирана смрт. Извршен е увид“, велат од полицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости