На пладне во „Лонг плеј кафе“ и во „Дневен престој“ ќе се собираат пари за казната на Милорад Георгиевски

by Фокус 11:31
11:31

Не стивнуваат негативните реакции откако инспекцијата го казни скопјанецот Милорад Георгиевски со 150 евра, откако бил фатен како продава 15 коприви и 20 марули.

По експресна реакција на социјалните мрежи денеска од 12 часот во „Лонг плеј кафе“ во ТЦ Бисер и во „Дневен престој“ на Боемска улица ќе се собираат пари за да се плати казната за  Георгиевски.

Иницијативата е објавена на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.

Сторијата за Милорад синоќа ја објави ТВ Телма, по што имаше многу реакции и повици за помош.

 

Поврзани новости