На новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, му се падна паричката

by fokus

Претстојната година би требало да биде бериќетна за Христијан Мицкоски, новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи како што рече паричката му се паднала нему.

Засега нема информација каде се паднала паричката во домот на поранешниот партиски лидер и премиер Никола Груевски. Овој податок не може да се открие ниту од неговата официјална страница на фејсбук, бидејќи последен пат бил активен пред една недела кога им честитал Нова Година на сограѓаните.

Поврзани новости