На истото место каде што Ахмети доживеа сообраќајка, пред три дена имаше идентична несреќа

by Фокус 11:31
11:31

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, утринава доживеа сообраќајна несреќа, кога автомобилот со кој се превезувал удрил во бетонски столб, кај патарината Гостивар-Тетово, поради ниската видливост како резултат на маглата.

Како што соопштија од Мала Речица, Ахмети и неговиот шофер се во добра здравствена состојба и надвор од животна опасност, но се хоспитализирани во тетовскиот клинички центар, поради лесните телесни повреди.

- Advertisements -

На истото место, пред три дена, фотографот на „Фокус“, Томислав Георгиев, бил сведок на речиси идентична сообраќајка, а од самото место направил и фотографија.

Фотографија на Томислав Георгиев

Tomi

 

Фотографијата е на порталот „Порталб“

portalb

Поврзани новости