На Инстаграм се појави лажен профил на Фатиме Фетаи

by Fokus 00:08
00:08

непознато лице создало лажен Инстаграм профил на обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи, информираа од СЈО.

Случајот веднаш е пријавен во Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

„Станува збор за класична злоупотреба на идентитетот на обвинителката Фетаи, при што овој лажен профил е искористен во јавноста да се пласираат ставови за актуелни настани со цел да им се наштети на угледот на обвинителката и на самото Специјално јавно обвинителство“, наведуваат од СЈО.

Поврзани новости