На граничниот премин Богородица за излез се чека окoлу 40 минути

by Fokus

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поврзани новости