На Ѓавато намалена видливост поради магла

by fokus 11:55
11:55

На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

- Advertising -

Јавното претпријатие „Македонијапат“ апелира до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат  брзината кон условите на патот.

 

Поврзани новости