На Џорџ Мајкл му откажало срцето во сон

by fokus 12:47
12:47

Џорџ Мајкл починал од срцева слабост, односно срцето престанало да му работи додека спиел, информираше неговиот менаџер Мајкл Липман.

Според британската полиција, во неговиот дом не е пронајдено ништо сомнително и смртта на мега-популарниот пејач се третира како „ненадејна, но не и сомнителна“.

- Advertisements -

Менаџерот на Џорџ Мајкл  ја информираше јавноста за смртта на пејачот и побара приватност во името на семејството на починатиот.

Поврзани новости