На баци рака кај Иванов

by fokus 10:17
10:17

На социјалните мрежи се појави фотографија од прославата на Илинден на Мечкин Камен, како една жена меѓу присутните му бакнува рака на претседателот, Ѓорге Иванов.

За разлика од владината делегација Иванов во Крушево беше пречекан со овации. За време на неговиот говор присутните аплаудираа и го скандираа неговото име.

- Advertisements -

Поврзани новости