МВР во моментот го осомничи Заев за примање на мито

by Фокус

Во моментот додека во Универзалната сала, СДСМ ја објавува осмата бомба, од МВР во исто време одржаа прес-конференција на која соопштија дека лидерот на опозицијата Зоран Заев е осомничен за примање поткуп од 200.000 евра.

Според информациите кои ги објави портапролот Иво Котевски, Заев се сомничи дека од лице барал по 2 евра за метар квадартен за да приватизира градежни земјиште. Според МВР, наводно станува збор за земјиште од 100.000 метри квадратни што, според нив,  значи дека Заев побарал мито од 200.000 евра.

 

Поврзани новости