МВР: Вчерашното убиство во Липково следувало по караница и физичка пресметка

by Фокус 11:42
11:42

На синоќешното убиство во кумановското село Липково му претходела вербална расправија и физичка пресметка во која 43-годишниот Б.С. со нож го прободел неколку пати во градите Ј.С., исто така на 43-годишна возраст.

Како што објави МВР, Б.С. е приведен, а телото на убиениот е дадено на обдукција.

- Advertisements -

Случајот во полиција го пријавил доктор од Јавната здравствена установа – Куманово откако Итната медицинска помош го одела починатиот таму.

Поврзани новости