МВР: Смртта на Алмир да не се користи за создавање меѓуетнички тензии

by fokus

Министерството за внатрешни работи апелира вакви немили настани, како смртта на четиригодишното дете, да не се користат за предизвикување меѓуетнички тензии.

Од таму информираат дека извршиле увид на местото на настанот, а СВР Куманово веќе поднел кривични пријави против пет лица.

На возачот кој намерно го прегази малиот Алмир и неговите родители, му е одреден 30 дена притвор, а ќе одговара за убиство во обид. За останатите лица е поднесена пријава за насилство.

Поврзани новости