МВР: Нема прободено полицаец во Гевгелија

by Фокус

МВР извести дека информацијата пренесена од гевгелиските портали дека мигрант прободел полицаец не е точна. До полицијата нема стигнато известување дека е повреден нивни припадник. Инаку, порталот Гевгелија нет прв објави, повикувајќи се на очевидци, дека кај железничката станица при еден метеж настрадал полицаец. Се тврдеше дека бил прободен и паднал долу на земја.

Поврзани новости