МВР: Нападот врз Саше Политико се истражува

by Фокус

Од полицијата вечерва за Фокус потврдија дека напaдот врз Саше Ивановски, сопственик на порталот Мактел е пријавен во полицијата.

Станува збор за напад во кој учествувале две маскирани лица. Саше Политико во моментов е во градската болница каде се санираат повредите здобиени од метални шипки.

-Пријавено е дека бил нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, велат од МВР.

Поврзани новости