МВР: Кандидат за советник од листата на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

by fokus 20:12
20:12

Лице од кандидираната листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ вечерва е повикано на разговор во полициска станица во Кочани, под сомнение дека поткупувал гласачи.

Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг материјал.

Случајот се работи по консултација и налог од Основното јавно обвинителство.

- Advertising -

Поврзани новости