МВР: Ќе ги испитаме обвинувањата на СДСМ за тутунот

by Фокус 14:53
14:53

По обвинувањата на СДСМ дека се прави криминал со тутунот полицијата излезе со кратко соопштение во кое наведува дека ќе го испита случајот.

-Министерството за внатрешни работи ќе ги испита наводите на СДСМ за нелегално производство и продажба на тутун од типот „Вирџинија“ и доколку се утврдат било какви  сомненија за сторен криминал како и во сите други случаи, крајно неселективно против осомничените ќе бидат процесуирани соодветни пријави- се вели во реакцијата на МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости