МВР: Добивме известување од Интерпол-Атина за апсењето на Грујевски и Бошковски

by fokus 18:31
18:31

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска доби известување од Интерпол-Атина дека лицата Никола Бошкоски и Горан Грујевски, кои се бараа со меѓународна потерница, вчера (среда 18 октомври) се приведени во Солун.

Известувањето веднаш е испратено до Министерството за правда, за тоа да ги достави сите потребни документи за екстрадиција.

- Advertisements -

 

Поврзани новости