МВР: 56 граѓани не го почитувале полицискиот час, од нив 36 се приведени

by Fokus 09:47
09:47
Во текот на изминатото деноноќие на ниво на цела држава забраната за движење не ја почитувале 56 лица, при што приведени се 36 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

Поврзани новости